Policisté vykázali muže, který napadl bývalou manželku

19.01.2017 06:33

UHERSKOHRADIŠŤSKO -  O pomoc požádala policisty v úterý odpoledne zoufalá žena z Uherskobrodska, kterou napadl její bývalý manžel. „Proto policisté využili oprávnění – vykázání ze společného obydlí. Muž nesmí deset dnů do domu ani do jeho bezprostředního okolí,“ sdělila policejní mluvčí Milena Šabatová.
Pětačtyřicetiletý muž přišel do domu své bývalé ženy, kde jí začal nejprve nadávat. Častoval ji vulgárními výrazy a jeho agresivita prudce stoupala. Poté vzal do ruky kuchyňský nůž, který jí přiložil ke krku s výhružkou, že ji zabije. Vystrašené ženě se podařilo z jeho blízkosti utéct z domu. Jediným řešením byl telefonát na linku 158. Klid zajistili až policisté, kteří muže převezli nejprve do nemocnice k ošetření a poté na záchytku do Kroměříže, neboť nadýchal 1,81 promile alkoholu.
Muž se agresivně choval ke svým blízkým už několikrát. Policisté jej proto vykázali a navíc je podezřelý z trestného činu nebezpečné vyhrožování, za což zákon ukládá až tříleté vězení,“ popsala událost policistka.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv KNZ