Policie pátrá po pachateli násilného trestného činu

31.10.2016 15:41

ZLÍNSKO - Zlínští kriminalisté vyšetřují pokus o násilný trestný čin, ke kterému mělo dojít v úterý 25. října o půl šesté ráno ve Zlíně na náměstí T. G. Masaryka. Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po násilníkovi.
„Sedmnáctiletá dívka z obce na Zlínsku šla o půl šesté ráno po chodníku od náměstí Práce směrem k náměstí T. G. Masaryka. Všimla si, že za ní jde starší muž. Po pár minutách se otočila a viděla, že se zastavil v její těsné blízkosti. V tom okamžiku ji pevně uchopil za obě ruce, přitiskl se k ní a žádal po ní pohlavní styk. Dívka se vyděsila a řekla muži, že zavolá policii. Muž svůj požadavek několikrát zopakoval, dívka několikrát řekla, že zavolá policii a snažila se z jeho sevření vymanit. Až po jejím výkřiku, ať ji muž nechá, povolil svoje sevření a dívka odešla,“ popsala událost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
V této souvislosti kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při ustanovení pachatele trestného činu znásilnění ve stadiu pokusu, za který mu podle policejní mluvčí hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.
„Za pomoci mladistvé dívky sestavili kriminalisté pravděpodobnou podobu pachatele. Jeho věk dívka odhadla na 40 – 50 let, na očích měl dioptrické brýle, na hlavě pleš, vysoký byl asi 180 cm, silnější postavy, oblečený byl do světlého oblečení a na zádech měl tmavý batoh. Mluvil plynule česky. Pokud si někdo v okolí všiml v úterý brzy ráno incidentu mezi dívkou a straším mužem nebo pokud někdo ze sestavené podobizny pozná pachatele, ať zavolá na linku 158,“ obrací se na veřejnost Monika Kozumplíková.
Vlastimil Langer
Pravděpodobná podoba pachatele. Foto: Policie ČR