POLICIE, HASIČI: Žena srážku s motocyklem nepřežila

19.07.2015 14:41

KROMĚŘÍŽSKO (ger) Seniorka dnes tragicky zahynula po střetu s motocyklistou. Tragická nehoda se stala krátce po deváté hodině ranní u Bystřice pod Hostýnem.
„Pětičlenná osádka osobního automobilu Škoda Octavia jela ve směru od obce Bílavsko na Bystřici pod Hostýnem. Sedmdesátiletá žena, která seděla v autě vzadu na levé straně, požádala řidiče, aby zastavil. Řidič zastavil při krajnici nedaleko Bystřice pod Hostýnem a žena vystoupila do vozovky. Během několika vteřin ve stejném směru projížděl šestadvacetiletý motocyklista se spolujezdkyní a ženu na silnici srazil. Sedmdesátiletá paní náraz nepřežila. Motocyklista a jeho spolujezdkyně při střetu utrpěli zranění, se kterými je záchranáři převezli do nemocnice,“ popsala průběh nehody kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
„Informaci o dopravní nehodě motocyklu se zraněním tří osob přijalo operační středisko hasičů ve Zlíně dnes v 9.17 hodin. Podle prvotních informací se jednalo o střet motocyklu s chodkyní v Bystřici pod Hostýnem směrem na Holešov. Na místo události do dvou minut dorazila jednotka profesionálů ze stanice Bystřice pod Hostýnem. Hasiči provedli protipožární zabezpečení havarovaného motocyklu a zlikvidovali únik pohonných hmot. Vzhledem ke stavu posádky osobního automobilu nabídl velitel zásahu pomoc psycholožky HZS kraje, která však nakonec po domluvě na místo povolána nebyla,“ poznamenal k nehodě Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Letos se jedná o první smrtelnou nehodu na Kroměřížsku.
Zdroj: PČR a HZS ZLK
Foto z místa nehody: PČR Kroměříž