POLICIE, HASIČI: Zdrogovaný a opilý muž převrátil traktor a zranil čtyři děti

28.06.2015 14:33

KROMĚŘÍŽSKO (ger) Čtyři zraněné děti, z toho jeden chlapec těžce, takový je výsledek včerejší dopravní nehody, při níž se ve Strabenicích na Kroměřížsku převrátil traktor, který řídil sedmatřicetiletý opilý a zdrogovaný muž. Osmiletého chlapce transportoval z místa nehody vrtulník do brněnské nemocnice. Viníkovi nehody hrozí až čtyřleté vězení.
„V sobotu o půl osmé večer vyjížděli dopravní policisté k vážné dopravní nehodě ve Strabenicích na Morkovicku. Sedmatřicetiletý muž po předchozím požití alkoholických nápojů usedl za volant traktoru, v zatáčce nezvládl jeho řízení a s traktorem se převrátilo. Ve vozidle s ním v té chvíli seděly ještě čtyři děti,“ informovala kroměřížská policejní mluvčí Barbora Balášová.
Kromě osmiletého chlapce, který byl zraněn těžce, další tři děti ve věku pět, deset a jedenáct let, vyvázly z nehody s lehčími zraněními a zdravotníci je odvezli do kroměřížské nemocnice. „Traktor neměl registrační značky. Uprostřed obce došlo k převrácení vozidla a k porušení střechy traktoru. Všechny osoby byly zraněny,“ upřesnil Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
„Po nehodě nadýchal řidič 2,21 promile alkoholu a navíc měl i pozitivní test na drogy. Na havarovaném traktoru vznikla škoda za 20 tisíc korun. Za ohrožení pod vlivem návykové látky a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí muži až čtyři roky vězení. Dopravní policisté nehodu stále vyšetřují,“ dodala Barbora Balášová.
Zdroj: PČR Kroměříž, HZS ZLK

Čtyři děti v traktoru, který řídil opilý a zdrogovaný muž, skončily v nemocnici. Foto: Policie ČR  a HZS ZLK