POLICIE, HASIČI: Vrah propuštěný z vězení je znovu ve vazbě

08.07.2015 15:17

ZLÍNSKO (ger) Do Vazební věznice v Olomouci odvezli zlínští policisté čtyřicetiletého muže ze Zlína. „Je podezřelý z trestných činů ublížení na zdraví, násilí proti úřední osobě, porušování domovní svobody, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Důvodem uvalení vazby je obava z pokračování v protiprávním jednání, kterého se dopouštěl v posledním měsíci zejména pod vlivem alkoholu, byť se ze závislosti na něm léčí. Recidivista má již šest záznamů v trestním rejstříku, naposledy byl před třinácti lety odsouzen za vraždu Krajským soudem v Hradci Králové. V případě uznání viny by za mřížemi mohl strávit až čtyři roky,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Podle policistky v polovině června navštívil svou třiačtyřicetiletou kamarádku v bytě na Jižních Svazích. Popíjeli spolu víno a po chvíli se začali hádat. Muž, posilněný alkoholem, ženu napadal pěstmi zejména do hlavy. Způsobil jí lehké zranění v obličeji i na rukou. Když chtěla zavolat policii, vytrhl jí telefon z ruky. Žena požádala svého jednadvacetiletého syna, který byl ve vedlejším pokoji, aby zavolal policisty. Nejprve přijeli strážníci městské policie, ale agresivní muž je ignoroval a udeřil jednoho z nich do tváře. Strážníci ho spoutali a předali policistům, kteří muže odvezli do cely. Dechová zkouška ukázala u agresora hodnotu 2,2 promile alkoholu a u napadené ženy 1,41 promile.
Koncem června chtěl tentýž muž opět navštívit svou známou u ní doma. Když ji tam nenašel, vydal se za ní ke kamarádce. Jednatřicetiletá žena ze Zlína ho odmítla pustit k sobě do bytu, protože byl zjevně pod vlivem alkoholu. Agresivní muž ovšem nedbal zákazu a násilím do bytu vstoupil. Obě ženy praštil do obličeje a vyhrožoval jim, že je zabije. Byt opustil až ve chvíli, kdy mu řekly, že zavolají policii.
„A do třetice hned následující den kolem poledne vyvolal roztržku v jednom z barů ve Zlíně, kde napadl pěstmi a kopy do obličeje svého třicetiletého známého. S útokem nepřestal ani v okamžiku, kdy napadený ležel v bezvědomí na zemi. Jen shodou náhod nezpůsobil napadenému muži těžké zranění. Ze mdlob se probral až díky pomoci servírek. Tentokrát přivolaní policisté u útočníka naměřili téměř tři promile alkoholu. Policisté agresora zadrželi u něj doma. Odvezli jej nejdřív do cely a zanedlouho do vazební věznice, kde bude čekat na konec vyšetřování a rozsudek soudu,“ dodala Monika Kozumplíková.
Zdroj: PČR Zlínského kraje
Ilustrační foto: PČR