POLICIE, HASIČI: Světovým šampionem je hasič ze Zlína

03.07.2015 19:12

ZLÍN (ger) Nejtvrdším hasičem světa se na letošních Světových policejních a hasičských hrách v americkém Fairfaxu stal zlínský Jan Haderka.
„Každé dva roky se sjedou nejlepší sportovci hasičů a policistů na světové hry, které jsou pro ně srovnatelné snad je s olympiádou. Tento rok se hostitelem her stalo americké hlavní město Washington. Hry byly slavnostně zahájeny dne 26. června na  stadionu Roberta F. Kennedyho ve Washingtonu, D. C. a potrvají až do 5. července,“ sdělil tiskjový mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil.
Jednou ze soutěží her je i závod v disciplinách TFA (Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije) - Ultimate Firefighter. Spolu se světovou špičkou se včera na start v kategorii mužů nad 18 let postavil i Jan Haderka, profesionální hasič centrální stanice Zlín. Po tvrdém boji v této královské disciplíně hasičů se mu podařilo rozšířit kolekci medailí českých reprezentantů o další zlato. Spolu s  reprezentanty v dalších kategoriích této disciplíny ukázal, že naši hasiči jsou světovou špičkou.
„Jan Haderka, kterého můžeme považovat za nastupující generaci sportovců v soutěžích TFA, tak navazuje na světové a evropské úspěchy dalšího ze zlínských profesionálů Josefa Vlka. Za připomenutí stojí také skutečnost, že Jan Haderka vybojoval i stříbro na světovém mistrovství v disciplínách TFA, které se uskutečnilo v první polovině června v německém Hannoveru,“ dodal Libor Netopil.
Zdroj: HZS ZLK
Foto: Archiv HZS ZLK