POLICIE, HASIČI: Smutná neděle na přehradě Bystřička

13.07.2015 09:32

VSETÍNSKO (ger) Tragickou událost, kdy ve vodě přehrady Bystřička na Vsetínsku utonula patnáctiletá dívka, vyšetřují od nedělního odpoledne vsetínští policisté. Serveru Dobrý den, Zlínsko to sdělil policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.
„Několik policejních hlídek o tři čtvrtě na pět odpoledne vyjelo k přehradě Bystřička z důvodu oznámení pohřešování patnáctileté dívky. Po dívce pátrali společně s povolanými hasiči. Právě hasiči nalezli v pět hodin dívčino tělo ve vodě a začali s oživováním, bohužel bez úspěchu,“ uvedl policista.
Podle mluvčího HZS Zlínského kraje Romana Žemličky, dívka na Bystřičce trávila prázdniny ve skautském táboře. Spolu s dalšími dětmi přišla k vodě si zaplavat. Jejich vedoucí byla údajně celou dobu s nimi ve vodě, ale když všechny děti vyšly na břeh, jedno chybělo. „Ihned jsme rozjeli pátrací akci a hasiči objevili její tělo nedaleko břehu. Zahájili resuscitaci, ale jejich snaha byla marná, stejně jako pokusy zdravotníků,“ řekl Žemlička.
Foto: Policie ČR
„Na místo byl povolán policista z posttraumatického týmu a psycholog profesionálních hasičů. Okolnosti této smutné události jsou předmětem dalšího vyšetřování. S ohledem na pozůstalé a citlivost případu nebudeme prozatím podávat bližší informace,“ poznamenal Vladislav Malcharczik.
V průběhu víkendu je to již druhá smrt utonutím ve zlínském kraji. V sobotu se v ostrožské Nové Vsi utopil muž středního věku.
Zdroj: PČR Vsetín, HZS ZLK