POLICIE, HASIČI: Požár zachvátil výrobnu a sklad trhavin v Ratajích

16.06.2015 11:35

KROMĚŘÍŽSKO (ger) Požár průmyslové budovy v areálu firmy, která se zabývá skladováním a výrobou průmyslových trhavin nedaleko obce Rataje na Kroměřížsku, likvidovaly včera pozdě odpoledne čtyři hasičské jednotky.
„Příčinu a přesné okolnosti této události, při níž byl zraněn padesátiletý zaměstnanec, nyní vyšetřují kroměřížští kriminalisté společně s pyrotechniky z Pyrotechnické služby Policie České republiky a vyšetřovateli hasičů,“ informovala server Dobrý den, Zlínsko mluvčí PČR Kroměříž Simona Kyšnerová.
„Včera v 17.12 hodin byl požár oznámen na tísňovou linku hasičů. Podle oznamovatele došlo ke zranění jednoho ze zaměstnanců. Jako první byla na místo vyslána jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže s dvěma cisternami. Po příjezdu k areálu byl zraněný zaměstnanec v prostoru vrátnice a komunikoval se zasahujícími hasiči. Do své péče si jej převzala zdravotnická záchranná služba a po ošetření ho převezla do nemocnice. Velitel zásahu si na místo povolal tři jednotky dobrovolných hasičů s cisternami kvůli zabezpečení dostatečného množství hasební vody. Dobrovolní hasiči z Ratají, Kroměříže a Zdounek byli po příjezdu ponecháni v bezpečné vzdálenosti u vjezdu do areálu společnosti,“  sdělil Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Požár zasáhl část výrobního skladu. Hasiči v dýchací technice požár do několika minut lokalizovali. Na základě rozhodnutí velitele zásahu byli o události informováni starostové okolních obcí. Na místo události se dostavil také velící důstojník směny a územní řídící důstojník HZS kraje.
„Po uhašení všech ohnisek a odvětrání budovy hasiči prostor zkontrolovali termokamerou, aby vyloučili další nebezpečí. V 19.25 hodin byla ohlášena celková likvidace požáru," dodal Řezníček.

Foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje