POLICIE, HASIČI: Policie upozorňuje na nebezpečí vzniku požáru ve Vrběticích

04.08.2015 18:37

VRBĚTICE – O maximální obezřetnost v blízkosti muničního areálu ve Vlachovicích-Vrběticích žádá Policie ČR firmy a občany.  „V důsledku zvýšeného sucha ve střežené zóně muničního areálu ve Vrběticích upozorňujeme všechny občany a pracovníky firem, kteří sídlí či vlastní nemovitost v blízkosti vyznačeného nebezpečného prostoru, aby s ohledem na nepřetržitou činnost všech členů složek Integrovaného záchranného systému nepoužívali otevřený oheň ani zařízení se zvýšenou požární rizikovostí. V celém areálu je stále ještě rozházeno velké množství munice po loňských explozích,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Policejní mluvčí zdůraznila, že pokud bude v nejbližších dnech provozně a technicky nezbytné vykonávat činnost se zvýšeným rizikem vzniku požáru, například některé zemědělské práce, je nutné o tom informovat velitele zásahu nebo jeho zástupce minimálně 48 hodin předem. Policie v tomto případě přijme vhodná režimová opatření, posílí požární hlídky a rozmístí hasičskou techniku.
„Důrazně upozorňujeme na skutečnost, že požár v blízkosti muničního areálu a jeho případné rozšíření do nebezpečných oblastí by mohl mít závažné následky,“ dodala Monika Kozumplíková.
Ilustrační foto: PČR