POLICIE, HASIČI: Mladík se utopil při koupání v Novém Hrozenkově

19.07.2015 14:38

VSETÍNSKO (ger) Do statistik letošního léta přibyla další oběť koupání. V sobotu zmizel pod hladinou vodní nádrže Balaton u Nového Hozenkova na Vsetínsku mladý muž. Utonulého našli policejní potápěči před 15. hodinou odpolední.
„Žádost o pomoc s pátráním přijali hasiči v 10.22 hodin.  Na místo byly okamžitě nasazeny všechny základní složky integrovaného záchranného systému. Jednotky profesionálů ze Vsetína a Zlína na místo dorazily se dvěma čluny a dobrovolné jednotky Nový Hrozenkov a Karolinka s jedním člunem. K události vyjel také velící důstojník ze Zlína,“ sdělil Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Podle prvotních informací bylo zjištěno, že mladík se s kamarády koupal ve vodní nádrži a najednou zmizel pod hladinou. Oznamovatelé okamžitě zavolali o pomoc. „Hasiči na vodu spustili čluny a prohledávali nádrž z hladiny pomocí speciálních prostředků a sonaru. Po příjezdu policejních potápěčů si velení zásahu převzala policie. V 14.56 hodin se potápěčům podařilo utonulého najít,“ dodal Pavel Řezníček.
Ve Zlínském kraji se v průběhu letošního léta utopil jedenatřicetiletý muž v otrokovickém Štěrkovišti, třiačtyřicetiletý muž v Ostrožské Nové Vsi a na přehradě Bystřičce patnáctiletá účastnice skautského tábora.
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto z pátrání: HZS ZLK