Podvodníci nabízeli seniorkám deky za tisíce korun

08.11.2016 17:31

ZLÍNSKO – Dvojici podvodníků, kteří seniorkám nabízeli předražené deky, dopadli zlínští policisté a umístili je do policejních cel. „Dnes vyšetřovatelé sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření dvaatřicetileté ženě a šestapadesátiletému muži z trestného činu podvod a porušování domovní svobody, což jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedla, policejní mluvčí Lucie Javoříková.  
„Žena po vpuštění do domu pod smyšlenou legendou výhry a vylosování v soutěži pro seniory nabídla pětaosmdesátileté ženě z obce Lidečko na Vsetínsku ke koupi hřejivou deku za patnáct tisíc korun s tím, že je z obce poslední z jedenácti vylosovaných, která deku nepřevzala. Seniorka ale tolik peněz neměla, a proto se obě ženy nakonec dohodly na částce osmi tisíc korun. Poté, co sumu seniorka ženě vydala, pachatelka rychle z domu odešla. Nasedla do vozidla, ve kterém na n i čekal muž a odjeli. Případ krátce na to oznámila na tísňovou linku 158 dcera podvedené seniorky,“ popsala případ policistka.
Dvojice se z Lidečka přesunula do Drnovic na Zlínsku. Zde vstoupila pachatelka neuzamčenými vstupními dveřmi do domu čtyřiaosmdesátileté paní. Pod stejnou legendou jí nabídla ke koupi deku a to za cenu sedmnáct tisíc korun. „Seniorka však zboží odmítla a ženu vyzvala k opuštění jejího domu.  Pachatelka bez námitek dům opustila, nasedla do vozu a s mužem odjela. Seniorka ještě před otevřením dveří, zavolala na místní obecní úřad, kde oznámila, že u jejího domu zastavilo cizí vozidlo s neznámými lidmi. K domu obyvatelky se proto vydal sám starosta. Ten již viděl, jak žena jde od domu seniorky a nasedá do vozu. Ihned telefonicky oznámil pohyb podezřelých osob v obci policistům a vozidlo chvíli pronásledoval,“ řekla k druhé události policejní mluvčí.
Krátce po oznámení začali policisté vozidlo sledovat. V Zádveřicích na Zlínsku řidiče zastavili a muže s ženou zadrželi. Zajistili u nich osm tisíc korun, které ženě dala seniorka v obci Lidečko.
„Opět varujeme občany, aby cizí osoby nepouštěli do svého obydlí a v žádném případě jim nedávali peníze. V případě, že se u vás objeví někdo takový, ihned volejte tísňovou linku Policie ČR 158,“ dodala Lucie Javoříková.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer