Pod ledem zimního stadionu ležela mina

24.01.2017 14:40

ZLÍN – Kvůli nálezu předmětu připomínajícího protitankovou minu v areálu hokejové haly PSG Zlín nařídili dnes dopoledne policisté okamžitou evakuaci. „Halu muselo ihned opustit více než sto osob včetně dětí,“ sdělila policejní mluvčí Lucie Javoříková.
V úterý dopoledne krátce po desáté hodině přijali policisté oznámení o podezřelém předmětu v průměru 30 cm, který připomíná protitankovou minu, v malé hokejové hale zlínského zimního stadionu. „Na místo ihned vyjely policejní hlídky včetně psovoda a hasiči. Do haly byl vyslán i policejní pyrotechnik. Mezitím policisté evakuovali osoby, které se v budově nacházely. Jednalo se celkem o 93 dětí a pět učitelů, kteří zde byli na veřejném bruslení. Ostatní evakuovaní byli zaměstnanci zdejší firmy a stadionu. Celkem se jednalo o 107 osob,“ upřesnila policistka.
Podezřelý předmět našel v technické místnosti pod ledovou plochou nový majitel, který si prostory přebíral a nález oznámil Policii ČR. „Pyrotechnik z Frýdku-Místku krátce po poledni ohledal dotyčný předmět a zjistil, že se jedná o cvičnou protitankovou minu bez pyrotechnicky aktivních látek. Předmět si odvezl k odborné likvidaci,“ dodala Lucie Javoříková.
Po odjezdu pyrotechnika byl v jednu hodinu odpoledne opět obnoven provoz haly pro veřejnost.
Vlastimil Langer
PSG aréna. Foto: www.hokej.zlin.cz