Po ulici Zahradní provede pěší nový chodník

01.11.2016 17:57

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Oprava chodníku v Zahradní ulici dospěla v těchto dnech do finále. „Na jeho 261 metrech se budou moci lidé procházet pohodlněji a bezpečněji, a to díky novému předláždění zámkovou dlažbou a bezbariérové úpravě nájezdových pasáží. Rekonstrukce chodníku v souhrnné ploše 424 m2 město vyšla na 800 tisíc korun,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.
„Vůbec poprvé byla ve Valašských Kloboukách při opravě chodníku použita jako podklad vrstva konstrukčního stabilizovaného kameniva. To zabezpečí vyšší odolnost proti deformacím způsobeným tlakem vozidel při příjezdu k rodinným domům, nebo také postupným degradacím zapříčiněným povrchovou vodou, povětrnostními vlivy či zimní údržbou,“ popsal místostarosta Martin Janík s tím, že technologie by se měla využívat i při dalších opravách, které jsou ve městě plánovány.
Dlaždice původního chodníku o formátu 30x30 centimetrů nahradila nová zámková dlažba, obměněny byly i zahradní a silniční obrubníky a úprav se dočkaly rovněž kanálové vpusti. Dlažbu, která byla ze starého chodníku odebrána, si mohou lidé odkoupit za symbolických 5 korun za kus na Valašskoklobouckých službách.
Vlastimil Langer
Foto: www.valasskeklobouky.cz