Plameny zasáhly spalovnu odpadů, škoda je zatím okolo milionu

29.12.2016 10:37

ZLÍN -  Plameny zachvátily ve středu v noci jednu z pecí ve spalovně odpadu ve Zlíně-Malenovicích. Na likvidaci požáru se podílelo pěr jednotek hasičů. „Podle předběžných odhadů může škoda dosáhnout jednoho milionu korun. Přesná výše škody a uchráněných hodnot včetně okolností vzniku požáru jsou předmětem dalšího vyšetřování hasičů a policistů,“ informoval krajský tiskový mluvčí hasičů Libor Netopil.
Včera v 23:10 hodin byl vyhlášen požární poplach jednotkám profesionálních hasičů z centrální stanice Zlín a Otrokovic. Podle přijatého oznámení došlo k požáru pece spalovny odpadů v průmyslovém areálu v okrajové části Malenovic. Současně s profesionálními hasiči vyjely na místo hlášené události i jednotky hasičů města Zlína z Prštného a dobrovolných hasičů z Malenovic.
„Podle upřesnění velitele zásahu plameny zasáhly technologii jedné z pecí objektu spalovny odpadů. V době příjezdu profesionálních hasičů už na místě zasahovali zaměstnanci spalovny a hasiči podnikové jednotky HZSP Tajmac – ZPS, a.s. Do dvaceti minut se podařilo požár lokalizovat a zabránit jeho rozšíření na další části technologie a mimo objekt,“ popsal okolnosti zásahu hasičů tiskový mluvčí.
Kvůli odstavení dodávky elektrické energie do objektu došlo k zastavení procesu odsiřování zplodin hoření. „O situaci byli informováni pracovníci odboru životního prostředí a na místo události byli povoláni příslušníci chemické laboratoře HZS ČR z Frenštátu pod Radhoštěm, kteří změřili koncentraci nebezpečných látek v ovzduší. Vzhledem k negativním výsledkům měření nebylo nutné informovat obyvatelstvo,“ dodal Libor Netopil.
Foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje