Plameny zachvátily průjezd domu a hospodářské objekty

25.01.2017 19:53

HULÍN – Požár střechy řadového domu v Hulíně na Kroměřížsku dnes odpoledne likvidovalo pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. „Podle předběžných výsledků vyšetřování způsobil požár škodu ve výši asi půl milionu korun. Hasiči uchránili další majetek v hodnotě převyšující jeden milion korun. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření Policie ČR. Událost se obešla bez zranění osob,“ informoval mluvčí HZS Zlínského kraje Libor Netopil.
Devět minut po třinácté hodině byl na tísňovou linku krajských hasičů oznámen požár střechy řadového domu v Komenského ulici v Hulíně. Na místo hlášené události okamžitě vyjeli profesionální hasiči ze stanic Kroměříž a Holešov. Současně byl vyhlášen požární poplach také jednotce dobrovolných hasičů z Hulína.
„Požár zachvátil průjezd domu a rozšířil se na navazující hospodářskou budovu a její střešní konstrukce. Současně s hašením požárem zasažených částí se hasiči soustředili také na ochranu obytné části domu a objektů v okolí. K požáru postupně přijížděly další posilové jednotky, přijel i technický kontejner ze stanice profesionálních hasičů Uherské Hradiště kvůli doplňování dýchací techniky pro zasahující hasiče. V 13:49 hodin byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu,“ upřesnil zásah mluvčí hasičů.
Přesně hodinu po oznámení události dostali hasiči požár plně pod svou kontrolu a velitel zásahu ohlásil jeho lokalizaci. Zasahující hasiči pak pokračovali v dohašování jednotlivých ložisek hoření, rozebírání požárem zasažených konstrukcí a odvětrávání vnitřních prostor objektu přetlakovou ventilací. Díky rychlému a efektivnímu zásahu se hasičům podařilo před plameny uchránit obytné části objektu i sousední domy.
Po šestnácté hodině odeslal velitel zásahu část jednotek a techniky zpět na stanice. Na místě zůstali profesionální hasiči z Kroměříže a místní dobrovolní hasiči.
Foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje