Panenky Kiwanis budou opět pomáhat nemocným dětem

08.12.2017 10:30

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Dalších pět stovek panenek Kiwanis získalo Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice. S Kiwanis klubem Slovácko, jehož zástupci panenky přivezli, spolupracuje nemocnice již 14 let.
„Panenky Kiwanis pomáhají hospitalizovaným dětem i samotnému personálu nemocnice. Často dělají něco jako prostředníka při komunikaci,“ sdělila tisková mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.
„Vzájemná spolupráce probíhá již od roku 2003 a jsme za ni moc rádi. Kiwanis panenky jsou součástí herní terapie, která pomáhá personálu při edukaci dětských pacientů. Pomocí panenky jsme názorně schopni dětem přiblížit průběh vyšetření, případně zákroku,“ uvedl primář dětského oddělení UHN Jan Petrželka.
Slavnostního předání panenek se kromě prezidentky Kiwanis klubu Slovácko Drahomíry Dvorské zúčastnil také mladý atlet Filip Sasínek, který projekt panenek Kiwanis podporuje. V letošním roce získal Filip na evropském šampionátu atletů do 23 let v běhu na 1500 metrů stříbrnou medaili, na halovém mistrovství Evropy v Bělehradě na stejné trati bronz.

Foto: www.nemuh.cz