Otrokovičtí otužilci si opět zaplavali ve Vltavě

31.12.2016 11:05

OTROKOVICE - Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! „S tímto heslem odjížděla na druhý svátek vánoční pětice otužilců z Otrokovic do Prahy na tradiční zimní závod v plavání Memoriál Alfreda Nikodéma,“ informovala tisková mluvčí města Otrokovice Romana Stehlíková.
Jubilejní sedmdesátý ročník soutěže s sebou přinesl rekordní počet závodníků. Ve Vltavě si zaplavalo 366 otužilých mužů i žen všech věkových kategorií.Otrokovice reprezentovali Renáta Straková, Milan Šima, Pavel Koželuh, Ján Križan a Vilém Herentin. Otužovat se pravidelně chodí každou neděli v 15 hodin do vodní nádrže Štěrkoviště.
„Závod pro mě byl zážitkem. Zaplavala jsem si ve Vltavě s ostatními s chutí a viděla jsem už podruhé na vlastní oči, kolik lidí se otužuje,“ řekla Renáta Straková, účastnice závodu. „Cítím, že mi otužování posiluje nejen imunitu, ale také psychiku. Jsem také fyzicky odolnější. Není to jen o tom si něco dokázat, ale otužování se stalo součástí mého životního stylu. Silným jedincům opravdu doporučuji zimní plavání alespoň jednou vyzkoušet,“ popsala otužilkyně.
Letošní závěrečné plavání ve Štěrkovišti se uskuteční poslední den v roce ve 12 hodin, tedy v sobotu 31. 12. 2016. Silvestra oslaví pravidelní otužilci v pravé poledne a sejdou se na molu u minigolfu. Zvána je na vlastní nebezpečí i veřejnost.
„Výjimečně se 1. ledna 2017 pravidelné nedělní plavání ruší, ale už od následujícího týdne se tradičně sejdeme v 15 hodin. V neděli 8. ledna 2017 zase hurá do plavek,“ řekla s úsměvem Renáta Straková.

Vlastimil Langer

Foto: www.otrokovice.cz