Otrokovičtí hasiči pomáhali hasit požár u železniční trati

09.08.2018 12:33

OTROKOVICE - Členové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Otrokovice se zúčastnili v úterý 7. srpna likvidace požáru kolem železniční trati mezi Hulínem a Tlumačovem.

„Zatímco většina lidí se extrémně horké odpoledne osvěžovala u vody, ve stínu či pod klimatizací, hasiči likvidovali  rozsáhlý požár kolem železničního koridoru Přerov – Břeclav. Vzhledem k délce zasaženého úseku hořících porostů byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.
Úterní požár by měl být varováním, že takové nebezpečí není jen imaginární a nehrozí jen ve vzdálených zemích. „Letošní mimořádné sucho představuje riziko nejen z hlediska vzplanutí porostů, ale při nepříznivém větru může poměrně snadno dojít k ohrožení zastavěného území. Díky rychlému a profesionálně provedenému zásahu hasičů k ohrožení obydlí nedošlo,“ informoval Petr Zakopal, vedoucí oddělení krizového řízení.

„Až zase někdy uslyšíte výstražné houkání hasičských vozů, zkuste si připomenout, že jsou hasiči čtyřiadvacet hodin denně, bez ohledu na extrémy počasí, připraveni chránit nejen majetek, ale i zdraví a životy nás všech,“ uvedl Petr Zakopal. Závěrem připomněl, že město Otrokovice je zřizovatelem dvou jednotek Sboru dobrovolných hasičů, které rády přivítají nové členy.

Foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje