Otrokovice oblékají vánoční kabát

12.11.2016 08:25

OTROKOVICE - V těchto dnech začínají pracovníci Technických služeb Otrokovice instalovat na sloupy veřejného osvětlení vánoční výzdobu. „Vše musí být připraveno do pátku 25. listopadu, kdy bude v Otrokovicích slavnostně rozsvícen vánoční strom spolu se světelnými ozdobami rozmístěných po celém městě,“ sdělila tisková mluvčí města Otrokovice Romana Stehlíková.
Osmdesát kusů vánočních ozdob na sloupech veřejného osvětlení, zimní zátiší na budově Otrokovické BESEDY a tři vánoční stromy. To je výčet vánočních ozdob, které naše město rozsvítí a vytvoří vánoční atmosféru. „V letošním roce jsme přikoupili třicet pět kusů světelných ozdob, které evokují padající sníh. Budou rozmístěny kolem náměstí 3. května. Náměstí bude již tradičně dominovat vánoční strom,“ informoval Vladimír Plšek, jednatel technických služeb.
Vánoční strom budou pracovníci technických služeb kácet, a poté osazovat na určené místo na náměstí, v pondělí 21. listopadu. „Jedná se o smrk ztepilý měřící přibližně dvanáct metrů. Strom v současné roste v Olbrachtově ulici. Jelikož se nachází ve veřejné zeleni a v blízkosti bytového domu, rozhodli jsme se jej využít pro tento účel,“ uvedl Vladimír Plšek.
Vánoční výzdoba bude v Otrokovicích, stejně jako v uplynulých letech, do Tří králů.
Vlastimil Langer
Foto: www.otrokovice.cz