Orpheus Band – večer plný hudby a vzpomínek

01.06.2017 11:48

ZLÍN - V Senior Beat Clubu na Štefánikově proběhla 31. května akce History of Orpheus band – pořad o významné zlínské (gottwaldovské) kapele sedmdesátých let. Jednalo se o audiovizuální pořad Jana Trávníčka, jenž mapoval období rozmachu big-beatu na příkladu Orpheus Bandu. Účastníci v zaplněném sálku Senior Beat Clubu zhlédli dvouapůlhodinový film, doplněný osobními vzpomínkami, komentáři, autorským čtením z knihy Zlatokopové z Pragokoncertu, osobními vstupy návštěvníků, ale hlavně audio i video nahrávkami z doby, kdy živé kapely hrály téměř všude.
Po skončení pořadu se ještě dlouho diskutovalo a zaznívaly doplňující názory i informace obecenstva a vzpomínky návštěvníků, kteří tuto dobu ještě pamatují. Jan Trávníček má nachystán další program, který je v plánu na 28. června. Bude věnován hudební skupině Ozvěny.
Jarmila Trávníčková
Do programu se zapojovali i diváci. Autor pořadu Jan Trávníček vpravo. Foto: Alois Kubíček