Opravené atrium ve škole Křižná už slouží dětem

13.12.2017 09:28

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Ve zbrusu nové podobě se představí atrium na místní základní škole Křižná. „V těchto dnech skončila jeho rekonstrukce, která si vyžádala necelé dva miliony korun. Peníze šly z rozpočtu města,“ sdělila tisková mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.
„Chtěli jsme, aby atrium bylo funkční. Upravili jsme stávající venkovní plochy včetně přístupového chodníku a vybudovali nové víceúčelové hřiště s umělým povrchem,“ prozradil starosta města Robert Stržínek. „Věřím, že děti tuto úpravu přivítají a že jim nové atrium bude dobře sloužit nejen ke školní výuce, ale také k trávení volného času v prostorách školy,“ dodal starosta.
„Úprava prostoru spočívala v odstranění stávající betonové dlažby i obrubníků a ve vybudování podkladních vrstev i odvodnění. Atrium dostalo nový povrch a dělicí stěnu s basketbalovým košem a zahradním stolem,“ doplnil referent odboru komunálních služeb Zdeněk Bobek.
„Mám radost, že se nám atrium podařilo opravit. Prostor dostal novou podobu a žáci v něm mohou trávit přestávky, sportovat nebo pořádat menší kulturní akce. Nové atrium zdobí vzrostlý javor, který jsme společně s dětmi v roce 2015 zasadili v rámci projektu „72 hodin pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ“. Část atria bude sloužit také, jako zelená učebna prozradila místostarostka Yvona Wojaczková.
Stavbu prováděla na základě výběrového řízení místní společnost Lomaneta s. r. o.

Foto: www.valasskemezirici.cz