Okresní soud zamítl žalobu města

15.02.2017 17:41

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Okresní soud ve Vsetíně, pobočka Valašské Meziříčí, zamítl žalobu města proti společnosti IMMOBILIEN PIRKER REALITY, S.R.O. (IPR) ve věci určení vlastnictví budovy č. p. 1180 (ZŠ Záhumení) a budovy č. p. 1444 (MŠ Koryčanské Paseky).
„Město Rožnov pod Radhoštěm v těchto dnech obdrželo rozsudek Okresního soudu ve Vsetíně, pobočka Valašské Meziříčí, kterým tento soud zamítl žalobu města proti společnosti IPR ve věci určení vlastnictví budovy č. 1180 a č. p. 1444,“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross. „Žalobou podanou v roce 2012 jsme se domáhali určení vlastnického práva k oběma uvedeným budovám. Samosoudkyně okresního soudu neuznala argumenty města o vlastnictví budov. My se nyní samozřejmě seznámíme s podrobným odůvodněním rozsudku a následně zvážíme další kroky,“ uvedla vedoucí právního odboru města Olga Vrublová.
„Město Rožnov se proti tomuto rozsudku určitě odvolá. O budovy budeme bojovat. Vzhledem k tomu, že soudy tak mohou trvat ještě dlouhou dobu, jednáme se společností IPR o případném smluvním vztahu. Můžeme ale garantovat, že výuka v obou školách není ohrožena,“ řekl starosta Rožnova Radim Holiš.
Ilustrační foto: Archiv KNZ