Oheň zničil chatku v Kroměříži

10.04.2022 09:57

KROMĚŘÍŽ – Škodu za 1,5 milionu korun způsobil v sobotu 9. dubna ráno požár chatky v Kroměříži. Příčinou bylo nedbalostní jednání při topení v kamnech. Událost se obešla bez zranění.
„Rychlým zásahem hasičů ze stanice Kroměříž a jednotek z Chropyně a Kroměříže byl uchráněn majetek v hodnotě půl milionu korun. Požáru si krátce před devátou hodinou ranní všiml soused a přivolal pomoc. Osm minut po deváté hodině již velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru. Poté hasiči rozebírali konstrukci chatky a dohašovali skrytá ohniska. O hodinu později byl požár zlikvidován a jednotky se vrátily zpět na své základny. Na požářišti zůstali na dohlídku pouze místní dobrovolní hasiči,“ popsala zásah Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje