OFSITO pokračuje v pomoci zlínské onkologii

11.11.2016 07:12

ZLÍN – Charitativní výstava fotografií cestovatele a spisovatele Richarda Jaroňka „Zde žijí lvi“ je k vidění v prostorách 14/15 Baťova institutu ve Zlíně. „Potrvá do 24. listopadu 2016 a po celou dobu výstavy si mohou její návštěvníci zakoupit doplňkové předměty. Výtěžek půjde na konto projektu Pomáhejte s námi onkologi“, jehož zakladatelem je bílovická firma Jiří Křístek – OFSITO s. r. o.,“ uvedla tisková mluvčí Krajské nemocnice T. Bati Karla Havlíková.
„14/15 Baťův institut nám poskytl prostory pro výstavu a podpořil tak náš projekt. Ve středu 2. listopadu se uskutečnila dražba Jaroňkových fotografií a vydražilo se 18 300 korun za pět snímků. Výtěžek z dražby i z prodeje upomínkových předmětů věnujeme onkologickému oddělení zlínské KNTB, kde je v současné chvíli shromážděno již více než 175 000 korun,“ sdělil ředitel společnosti OFSITO Marek Šikula.
V den ukončení výstavy se v kavárně 14/15 Baťova institutu v 18 hodin uskuteční slavností večer, na kterém firma zástupcům onkologického oddělení oficiálně předá šeky.
„Spolupráce s OFSITO začala loni v prosinci, kdy nám ředitel Šikula předal šek na 15 tisíc korun. Od té doby společnost organizuje mnohé aktivity na podporu onkologie. Velmi si toho vážíme a jsme rádi, že díky projektu budeme moci pořídit přístroje potřebné pro léčbu onkologických pacientů,“ řekl primář onkologického oddělení KNTB Milan Kohoutek. Nyní se podle něho vybírá částka na nákup ultrazvukového přístroje, který je určen pro diagnostické snímkování těla.
Podporu projektu získala firma mimo jiné také od extraligového hokejového klubu PSG Zlín. Hráči a vedení klubu si zakoupili tzv. korálky přátelství ve žlutomodrých barvách. „Jsou vyrobeny z designových kuliček a zájemci si je mohou koupit ve více variantách v oficiálních fanshopech klubu,“ řekl Šikula.
Projekt „Pomáhejte s námi onkologii“ podporuje dalších zhruba 10 společností a firem. „Všechny je najdete na našich webových stránkách www.pomahameonkologii.cz, kde se také dozvíte vše o projektu a možnosti, jak ho podpořit,“ dodal Šikula.
Foto: Archiv Richarda Jaroňka