Od nevychladlého popela málem vyhořela chata

07.04.2023 16:14

RUSAVA - Požár způsobený nedbalostí uživatele objektu při nakládání s nevychladlým popelem v obci Rusava na Kroměřížsku způsobil dnes před polednem škodu za 200 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn.
„Oheň zaměstnal profesionální hasiče z Bystřice pod Hostýnem a Holešova a dobrovolné hasiče z Rusavy a Bystřice pod Hostýnem. Hasiči po příjezdu na místo potvrdili požár uskladněného dřeva u chaty a pomocí dvou hasebních proudů vody jej dostali rychle pod kontrolu. Rychlým zásahem uchránili vnitřní prostory blízké chaty, protože plamenné hoření postupovalo po fasádě objektu,“ uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Na místo přivolaný vyšetřovatel hasičů spolu s uživatelem objektu stanovil škodu způsobenou požárem na 200 tisíc korun, zásahem hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě dvou milionů korun.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje