O víkendu řádil v Bystřici pod Hostýnem zloděj

23.01.2017 13:02

KROMĚŘÍŽSKO – Po zloději, který v noci ze soboty na neděli řádil v Bystřici pod Hostýnem na |Kroměřížsku, pátrají bystřičtí policisté. Po dopadení mu hrozí až dvouleté vězení.
Zloděj se zaměřoval především na vozidla zaparkovaná u rodinných domů. Vnikl do tří aut a rodinného domu. V jednom případě ale vnikl za pomocí nalezeného klíče i do chodby domu. „Nejprve přelezl oplocení pozemku jednoho z rodinných domů v okrajové části města a poté se soustředil na osobní automobil zaparkovaný ve vjezdu. Rozbil okénko a ze středového panelu vzal peněženku s dvaceti tisíci korunami a platebními kartami. Potom přelezl plot k sousedům a z odstaveného neuzamčeného vozu vzal klíč s dálkovým ovladačem centrálního zamykání k tomuto autu. Poté si nedaleko odtud ve vedlejší ulici vyhlédl další dům. Opět překonal plot, vešel do neuzamčené garáže, kde nalezl náhradní klíč od domu a tímto klíčem si odemkl vchodové dveře. Z chodby domu nakonec odcizil peněženku s pětistovkou, platební kartou, osobními doklady a stravenkami. Poslední skutek spáchal v jiné části města. Zase překonal oplocení domu a ze zaparkovaného neuzamčeného auta vzal peněženku s doklady a platební kartou. Majitelům způsobil škodu za bezmála dvacet šest tisíc korun,“ popsala víkendové řádění zloděje policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Pachatel se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Policie ČR