Nemocnice uspořádala další přímý přenos operace

07.10.2016 12:51

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherskohradišťská nemocnice a.s.uspořádala už počtvrté odborný workshop spojený s komentovaným přímým přenosem operace, tentokrát šlo o operaci tříselné kýly. “Garantem workshopů a hlavním operatérem i komentátorem je primář chirurgického oddělení Petr Kavalec,” sdělila mluvčí nemnocnice Dana Lipovská.
Workshopu se zúčastnila necelá třicítka lékařů z Uherskohradišťska napříč všemi lékařskými odbornostmi. V první, teoretické části, si lékaři poslechli prezentaci daného tématu ohledně anatomie, příznaků, diagnostiky a terapie. V druhé části byl z operačního sálu přenášen obraz laparoskopické operace tříselné kýly s tím, že operatér mohl díky mikroportu nejen komentovat zákrok, ale také odpovídat na dotazy přítomných lékařů. “Operace tříselné kýly patří mezi tři nejčastější chirurgické operace, v Uherskohradišťské nemocnici jich ročně provádíme asi tři stovky,” uvedl Petr Kavalec a dodal, že cílem workshopu je ukázat jak a proč se daný výkon provádí, zda může dojít ke komplikacím, případně jak je řešit a podobně.
“Workshop spojený s komentovaným přímým přenosem se nekonal naposledy, v plánu jsou ještě další typy zákroků, například laparoskopické operace appendixu nebo tlustého střeva,” dodala mluvčí nemocnice.
Vlastimil Langer
Foto: www.nemuh.cz