Nájemné letos otrokovická radnice opět nenavýší

10.02.2017 17:11

OTROKOVICE - Živnostníci, kteří jsou v nájmu v městských prostorách, se nemusí ani letos obávat zvýšení nájemného o inflaci za předchozí rok. „Inflační navýšení nájemného z prostor sloužících k podnikání otrokovická radnice opět neuplatní. Rozhodli o tom členové Rady města Otrokovice na svém jednání,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.
„Ve snaze vyjít vstříc desítkám drobných živnostníkům jsme se rozhodli ani v letošním roce nenavyšovat nájemné o míru inflace,“ uvedl otrokovický starosta Jaroslav Budek.
Inflační doložka smluvně umožňuje městu Otrokovice uplatnit pravidelné zvyšování nájemného s ohledem na pohyb inflace. „Nájemné u prostor sloužících k podnikání bylo naposledy zvyšováno v roce 2009 o míru inflace roku 2008. Od té doby k navýšení nájemného o inflaci nedošlo a nájemné se u tohoto městského majetku nezvyšuje,“ přiblížil Tomáš Morys, jednatel městské společnosti TEHOS, která spravuje nemovitosti města.
Na počátku roku 2017 zveřejnil Český statistický úřad Praha průměrnou meziroční míru inflace roku 2016, která činí 0,7 procenta.

Ilustrační foto: Archiv KNZ