Na svatého Martina zavoní husí hody i mladá vína

09.11.2016 09:06

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Svatému Martinovi v lidových moudrech a tradicích nepřičítáme jen sněhovou peřinu, ale spojujeme si jej také s prvními doušky mladých vín a dozlatova vypečenými husími dobrotami. „Nic z tohoto ‚martinského‘ výčtu proto nemůže chybět ani při letošní oslavě jeho svátku, který připadá na pátek 11. listopadu. V 11 hodin a 11 minut přijede na nádvoří podnikatelského centra samotný Martin na bílém koni, a tím odstartuje program, který potrvá až do večerních hodin,“ sdělila tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.
„Předpovědi počasí slibují, že bychom se v těchto listopadových dnech měli dočkat sněhových vloček, to se už svatý Martin bude chystat na svůj svátek. Ten oslavíme ochutnávkou Svatomartinských vín a husími hody, na které všechny srdečně zveme. Husí pečeně budeme podávat nejen v čase oběda, ale také při večerním posezení s cimbálem,“ pověděl Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.
Husím menu a prvními víny letošní sezóny tedy martinské posvícení zdaleka nekončí, cimbálová muzika Klobučan naváže svou hudební částí po 18. hodině. Lidé by si měli na večer rezervovat místa na telefonu 577 311 150.
Vlastimil Langer
Foto: www.valasskeklobouky.cz