Na Štěpána si trojice dětí chtěla přilepšit mincemi z betléma

27.12.2016 16:07

ZLÍN - Zálusk na drobné mince, které během adventu vhazovali kolemjdoucí pro štěstí do betléma na náměstí Miru, a které budou použity pro dobročinné účely, dostala na 2. svátek vánoční trojice dětí.
„Několik minut před devátou hodinou zpozorovala obsluha městského kamerového dohlížecího systému dva chlapce a jednu dívku ve věku 12 - 14 let, kteří se pohybovali v těsné blízkosti betlému. Po nějaké chvíli dívka vhodila mezi sochy Svaté rodiny mobilní telefon, načež jeden z chlapců přelezl plůtek a telefon jí podal zpět. Když se tak přesvědčili, že tímto počínáním nespustili žádný alarm, překonali ohrazení všichni tři a společně začali sbírat vhozené mince,“ popsal událost zástupce ředitele Městské policie Zlín (MPZ) Pavel Janík.
O několik okamžiků později na místo dorazila hlídka Městské policie Zlín, která jim v tomto jednání zabránila. „Při prověřování totožnosti pak vyšlo najevo, že nejstarší ze skupiny byl již letos přistižen při krádeži zboží v obchodě. Strážníci proto děti předali jejich zákonným zástupcům a o jejich jednání bude taktéž vyrozuměno oddělení sociálně-právní ochrany dětí zlínského magistrátu,“ dodal strážník.

Vlastimil Langer

Foto: Městská policie Zlín