Štědrý den v Uherském Hradišti byl štědrý na děti

25.12.2016 16:42

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Na Štědrý den večer, v průběhu noci i dnes ráno, neřešily ambulance v Uherskohradišťské nemocnici a.s. nic výjimečného. “Lékaři interní ambulance ošetřili několik případů bronchitidy a kolapsové stavy, objevilo se i několik případů střevní chřipky a dvě intoxikace alkoholem,” sdělila tisková mluvčí nemocnice Dana Lipovská.
Traumatologové v průběhu Štědrého dne ošetřili 24 úrazů – pohmožděniny, zlomeniny. Pět pacientů utrpělo úrazy po pádu na náledí. Lékaři ošetřili také drobná popálení o svíčky či při smažení kapra.
Dětskou pohotovostí prošlo na Štědrý den 24 pacientů, většina s laryngitidou, dýchacími problémy, virózami nebo střevní chřipkou, pět bylo hospitalizováno na dětském oddělení, tři na dětské JIP.
Dnes 25. Prosince již byla otevřena také ORL ambulance, lékaři ošetřili jednoho pacienta s podezřením na kost v krku, kterou ale nenašli. Šlo zřejmě pouze o poškrábání kostí, která se nakonec sama uvolnila a pacient ji spokl.
“V traumatologických ambulancích dnes řeší nejvíce úrazy ze sportů nebo ze samotné chůze jako jsou podvrtnuté kotníky a podobné záležitosti.A veselejší informace z porodnicko gynekologického oddělení. Na Štědrý den se narodilo šest dětí – tři kluci a tři děvčata. Poslední miminko to stihlo těsně – narodilo se 23:51 hodin,” uzavřela Dana Lipovská.

Vlastimil Langer

Ilusrační foto: Archiv KNZ