Na projekt Malé mimi obdržela KNTB od města Zlína dotaci 25 tisíc korun

17.12.2016 20:48

ZLÍN – Neinvestiční dotaci ve výši 25 tisíc korun na projekt Malé mimi obdrželo novorozenecké oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), od Statutárního města Zlín. Nemocnice za tyto peníze pořídila televize a mikrovlnné trouby.
„Velmi si vážíme finančního příspěvku, který nám pomohl navýšit částku, kterou potřebujeme k realizaci projektu. Ten spočívá v rekonstrukci pokojů v našem oddělení a k vytvoření prostor, kde budou moci rodiče pobývat společně se svými předčasně narozenými dětmi 24 hodin denně. Součástí pokojů bude také jejich vybavení, které rodičům pobyt zpříjemní,“ sdělil primář novorozeneckého oddělení KNTB Jozef Macko.
„Projekt Malé mimi byl spuštěn v polovině října 2015. Iniciátorem byl Martin Gazda, kterému se před osmi lety v KNTB narodila dcera o 12 týdnů dříve před termínem porodu a vážila pouze 620 gramů. Primář Macko se tehdy o holčičku staral se svým týmem a po čtyřech měsících ji v pořádku předal rodičům,“ doplnila tisková mluvčí nemocnice Karla Havlíková.
Projekt má své webové stránky http://www.malemimi.cz určené rodičům předčasně narozených dětí. Veřejnost se zde dozví podrobnosti o projektu. Prostřednictvím stránek mohou jednotlivci i firmy přispět finanční částkou do veřejné sbírky na rekonstrukci pokojů. Cílem projektu je zlepšení péče o předčasně narozené děti a rodiny těchto dětí.
Vlastimil Langer
Primář Jozef Macko.  Archiv KNZ