Na požár garáže upozornil hasiče chodec

21.01.2017 12:28

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – Požár garáže v dnešních ranních hodinách v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku způsobil předběžnou škodu ve výši 30 tisíc korun. „Na jeho likvidaci se podílely dvě požární jednotky, které uchránily hodnoty za 50 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn,“ sdělil Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hlášení o požáru garáže v ulici U Včelína přijalo operační středisko hasičů v 6:40 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Bystřice pod Hostýnem a jednotce dobrovolných hasičů města Bystřice pod Hostýnem.
„U hořící řadové garáže čekal oznamovatel požáru. Hasiči vypáčili dveře garáže. Uvnitř stál osobní vůz Peugeot. Plamenné hoření bylo v zadní části garáže, v motorovém prostoru vozu. Prostory garáže byly zadýmené. Hasiči v dýchacích přístrojích uhasili plameny jedním vysokotlakým proudem vody. Venkovní teplota byla – 8 stupňů Celsia. Zásah byl rychlý a efektivní, proto nevznikly problémy se zamrzáním vody. Hasiči zkontrolovali teplotu stavebních konstrukcí, aby vyloučili skryté hoření,“ popsal jejich zásah mluvčí hasičů..
Na místo požáru se dostavil majitel garáže, Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Oznamovatel sdělil, že si při ranní procházce všiml dýmu, který vycházel z garáže. Proto ohlásil možný požár hasičům. Vyšetřovatel hasičů v průběhu šetření zjistil, že starší typ vozu Peugeot byl v provozu předchozí den. Automobil nebyl v garáži připojen k nabíječce akumulátoru. K většímu rozvoji požáru zabránily utěsněné větrací otvory. Utěsnění tak zamezilo přívod kyslíku do vnitřních prostor garáže. Úmyslné založení požáru bylo vyloučeno. Příčina požáru zůstává v šetření hasičů,“ dodal Roman Žemlička.
Foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje