Na Dřevnici je osvětlené místo pro bruslení

18.01.2017 19:22

ZLÍN – Milovníkům bruslení na přírodním ledě vyšla dnes vstříc radnice. „Na řece Dřevnici v úseku mezi ulicemi Podvesná VII a Podvesná XI si zájemci mohou užít i večerní bruslení pod umělým osvětlením, které zde dnes nainstalovaly Technické služby Zlín,“ sdělil tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.
Celkem deset halogenových reflektorů je namontováno na sloupech veřejného osvětlení, zapínají se a vypínají automaticky v závislosti na intenzitu denního světla. „Díky nim lze bruslit i v odpoledních hodinách. A nejde jen o to, že je nyní možné na tomto místě řeky déle sportovat, ale zvýší se i bezpečnost bruslařů,“ prohlásil náměstek primátora Patrik Kamas, do jehož kompetencí Technické služby patří. Dodal, že nápad osvětlit část ledu na Dřevnici přišel na nedávném jednání členů rady města.
Na vodních tocích, ale i třeba na rybnících či jezerech, bruslí každý na vlastní nebezpečí. Nutná je proto neustálá kontrola tloušťky a celistvosti ledu. Dle zkušeností správce Lipenské ledové magistrály, která je nejdelší bruslařskou plochou v České republice ve volné přírodě, je led bezpečný od tloušťky 18 centimetrů. Na Dřevnici je na osvětleném úseku tloušťka ledu nad splavem 20 centimetrů. „Bruslaři jednají vždy na vlastní nebezpečí. Je třeba myslet na to, že vrstva ledu může být proměnlivá. Například u okrajů bývá led vždy tenčí,“ nabádá k opatrnosti Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín.
Vlastimil Langer
Foto: www.zlin.eu