Vyjednavač muže nepřesvědčil, skočil do řeky, vylovili ho hasiči

07.10.2016 20:20

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Ani šestihodinové vyjednávání policejního vyjednávače neodradilo dnes odpoledne muže od jeho úmyslu skočit z mostu do řeky Moravy v Uherském Hradiště. Muže z řeky vylovili hasiči a předali záchranářům.
„Dnes dopoledne po deváté hodině jsme přijali oznámení o muži, který chce skočit z železničního mostu v Uherském Hradišti. Na místo přijely policejní hlídky i ostatní složky Integrovaného záchranného systému. Povolali jsme i policejního vyjednavače. Doprava na železniční trati byla po dobu zásahu zastavená,“ uvedl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.
Policejní vyjednavač začal s mužem komunikovat.  „Zjistili jsme, že se jedná o dvaatřicetiletého muže, který se v minulosti o stejný čin již pokusil. Komunikace trvala do třetí hodiny odpolední. Ve fázi příprav žebříků pro slezení muže z konstrukce mostu však skočil do řeky. O vytažení muže z vody se postarali hasiči, kteří jej předali do rukou záchranářů,“ popsal událost policejní mluvčí
Provoz na železniční trati byl po ukončení zásahu po třetí hodině odpoledne obnoven.
Text a foto: Vlastimil Langer