Městský kalendář na rok 2017 připomíná dvacet let od ničivých povodní

03.11.2016 08:37

OTROKOVICE - Křest městského kalendáře na rok 2017 byl tradičně součástí Otrokovického salonu, který letos oslavil desetileté jubileum. „Poslední říjnový den se sešli ve foyer Otrokovické BESEDY otrokovičtí výtvarníci, autor fotografií kalendáře Pavel Ligr, hosté a návštěvníci z řad veřejnosti, aby si prohlédli vystavená umělecká díla a společně pokřtili městský kalendář Otrokovická impresse 2017,“ uvedla tisková mluvčí města Romana Stehlíková.
Otrokovický výtvarný salon je již deset let přehlídkou různorodého zaměření členů spolku Rozumění a pozvaných hostů. V letošním roce byli k vystavení svých děl přizváni výtvarníci ze Spolku přátel výtvarného umění Kroměřížska. Osm kroměřížských výtvarníků propůjčilo svá díla, aby obohatili letošní salon. Výstavu mohou návštěvníci zhlédnout až do 27. listopadu ve vestibulu a přilehlých prostorách Otrokovické BESEDY. „Otrokovický salon dává prostor pro prezentaci nejen děl, ale i samotných autorů, kteří ve své činnosti dosahují nemalých úspěchů a jsou oceňováni v rámci republiky, ale i mimo ni. Širokou škálu děl a užitých technik pravidelně představují na dvě desítky členů spolku Rozumění spolu se svými hosty. Tradičně nechybí keramické a dřevené plastiky, grafiky i obrazy vyhotovené nejrůznějšími technikami. Vitríny obsahují také šperky ze skla a kovu a klapky zhotovené pro dětský filmový festival ve Zlíně,“ shrnul předseda Rozumění Jiří Holub. K této příležitosti byl vydán Sborník všech vystavujících výtvarníků z Otrokovic z Otrokovických salonů z let
2007 – 2016.
Za jediný den nafotil známý otrokovický fotograf Pavel Ligr obrázky do nového městského nástěnného kalendáře pro rok 2017. Od druhé hodiny ranní do půlnoci vznikala každé dvě hodiny nová fotografie, která byla určena pro městský kalendář. Již tradičně na kalendáři graficky spolupracovala výtvarnice Jolana Shejbalová. „Kalendář pro rok 2017 je o vodě. Má připomenout dvacet let od ničivých povodní, které se v roce 1997 prohnaly nejen Otrokovicemi, ale celou republikou. Mým záměrem bylo, aby řeky Morava a Dřevnice byly přesto vnímány pozitivně, protože právě díky nim, díky jejich poloze, byla tato oblast osídlena a mohly vzniknout Otrokovice,“ uvedl autor fotografií Pavel Ligr. Kalendář Otrokovická impresse 2017 lze zakoupit v Turistickém informačním centru v Otrokovické BESEDĚ za 125 korun.
Křest kalendáře. Foto: www.otrokovice.cz