Městská policie upozorňuje na špatné parkování

18.01.2017 12:57

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Informační kampaň o tom, jak správně zastavit vozidla v křižovatkách, spustila rožnovská městská policie. „Několik stovek letáků již bylo distribuováno do vchodů panelových domů i špatně parkujícím řidičům přímo za stěrače jejich vozidla,“ sdělil tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
„Grafickou formou i textem sdělujeme, že zastavení a stání v křižovatce je přestupek dle Zákona o provozu na pozemních komunikacích. Řidiči nesmí v křižovatce a ve vzdálenosti pěti metrů od její hranice zastavovat ani stát,“ řekl ředitel MěPol Rožnov Aleš Pilař.
„Řidičům, kteří toto ustanovení zákona poruší, hrozí pokuta až do výše dva tisíce korun. Navíc pokud vozidlo tvoří překážku v provozu, může být odtaženo. Vedle pokuty pak majitel vozidla zaplatí náklady na odtah a umístění vozidla. V neposlední řadě, například u ohrožení života, si třeba hasiči mezi špatné odstavenými vozidly cestu mohou doslova prohrnout.  Je to ze zákona  přípustné  jednání  v krajní nouzi,“ doplnil ředitel Pilař.
Vlastimil Langer