Město přispívá na opravy objektů v městské památkové zóně

12.11.2016 07:57

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Radní města schválili 514 tisíc korun, které půjdou v roce 2017 na obnovu kulturních památek a objektů v městské památkové zóně. „Finanční příspěvky ještě musí schválit zastupitelé města. Cílem města je obnova památek a zlepšení historického jádra města,“ uvedla tisková mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.
„Město obdrželo celkem sedm žádostí o poskytnutí finančních prostředků na obnovu kulturních památek a objektů. Radnice vybrala šest žadatelů. Konkrétně jde o úpravu fasády domu v Poláškově ulici, výměnu oken na rodinných domech v ulici Mostní a na Náměstí, restaurování kamenného ostění na domě na Náměstí. Peníze půjdou také na obnovu krovů a fasády na evangelickém kostele v parku Botanika,“ sdělila místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO). 
Fond regenerace městské památkové zóny, který je součástí městského rozpočtu, je určen na opravy fasád, oken a střech s realizací v následujícím kalendářním roce. Výše příspěvku může činit až 60 procent celkových nákladů.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: www.valasskemezitici.cz