Memoriál MUDr. Podmolíka zve k účasti nejen sportovce

04.11.2016 09:07

OTROKOVICE - Přijďte v sobotu 5. listopadu 2016 rozběhat vaši firmu, úřad, oddíl, rodinu a přátele na XVII. ročník Memoriálu MUDr. Josefa Podmolíka v půlmaratonu, Štafetovém půlmaratónu oddílů, firem, institucí, rodin a přátel a smíšený štafetový půlmaratón mládeže - Memoriálu Bóži Petříka, konaný v rámci oslav 80 let organizované atletiky v Otrokovicích.
„Součástí závodu jsou mládežnické závody v běhu a v trojboji přípravek a také závod v maratonu a půl jednotlivců, štafet žen a mixu. Závod se koná v Otrokovicích na Baťově se zázemím v lanovém centru Lanáček, Městské sportovní hale a Městském koupališti,“ uvedla tisková mluvčí města Otrokovice Romana Stehlíková.
„Cílem je uspořádat běžecký den napříč generacemi pro všechny věkové skupiny. Naše zkušenosti nás k této ambici opravňují, proto je časový program uspořádán tak, aby dítě či mládežník mohlo doběhnout svůj závod, a poté se zúčastnit školní, oddílové nebo rodinné štafety. Totéž platí i pro rodiče a přátele, kde je možnost startu jak ve štafetě s ratolestmi, kolegy z práce či oddílu, tak i v individuálním závodě,“ přiblížil Michal Petřík, manažer půlmaratonu.
Štafetový půlmaraton je stále populárnější a umožňuje pestrou možnost běhu od 1 okruhu (3 km, 7 závodníků) až po závod ve dvojici (max. 12 km jeden závodník – 4 okruhy).
„Mládežnické závody umožňují start dětem od nejmenších až po dorostenecké kategorie na různých distancích, přípravce pak atletický trojboj, protože náš oddíl se dlouhodobě zaměřuje na práci s mládeží. Všechny mládežnické kategorie včetně štafet mají startovné zdarma,“ zdůraznil Michal Petřík.
Závod vznikl v roce 2000, kdy 12. června doběhl svou životní pouť vynikající člověk, kamarád, lékař a běžec MUDr. Josef Podmolík. Půlmaraton navázal na historii vytrvalostních běhů, které měly v Otrokovicích vždy tradici. „Ještě v 90 letech minulého století se v našem městě běhal maraton, jehož konání přerušily ničivé povodně v roce 1997. V začátcích byl vytrvalostní běh v útlumu, a tak byl Memoriál od prvního ročníku spojen s tehdy nastupující novinkou - in line bruslemi. Od úvodních ročníků byl okruh situován v územní části Baťov se zázemím v Městské sportovní hale a probíhalo se kolem domu Podmolíkových,“ vysvětlila Romana Stehlíková.
Z bezpečnostních důvodů byl po vybudování cyklostezky okruh pozměněn a základnou se stala budova Nového stadionu. Poslední úpravy doznala trať před dvěma lety, start a cíl je opět u Městské sportovní haly a lanového centra Lanáček. V loňském roce proběhla certifikace trati dle nové metodiky a pravidel IAAF a je opatřena certifikátem.
Více informací o proramu a on-line přihlášky naleznete zde: www.pul-maraton.cz a www.maraton-a-pul.cz .
Vlastimil Langer