Masarykovo náměstí ozdobí vánoční strom a betlém

27.11.2017 12:14

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Rožnovské Masarykovo náměstí ozdobí za dva týdny vánoční strom a betlém. Devítimetrovou jedli věnovali městu manželé Plesníkovi z Rožnova. „V pondělí 27. listopadu ho převezou pracovníci odboru správy majetku městského úřadu na Masarykovo náměstí. Součástí náměstí bude po dobu adventu také tzv. Betlém karpatského lidu, který město vyrobilo v roce 2014 díky projektu Tradice bez hranic. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a Betlému karpatského lidu se uskuteční v pátek 1. prosince od 16,30 hodin,“ informoval tiskový mluviče rožnovské radnice Tomáš Gross.
Rozsvícení vánočního stromu a Betlému karpatského lidu je v Rožnově tradiční součástí předadventního kalendáře. V letošním roce se devítimetrová jedle poprvé rozsvítí v pátek 1. prosince. Stejně jako samotný betlém, jehož součástí je 20 postav osob a zvířat. V rámci doprovodného programu, připraveného T klubem – kulturní agenturou, vystoupí od 16,30 hodin divadlo Kejkle z Brna.  A děti si mohou přinést také své napsané vánoční přání. Odesílat se bude Ježíškovi andělskou poštou. Samotný vánoční strom se rozsvítí v 17,15 hodin. Ještě předtím mohou děti zamířit do vestibulu rožnovské radnice na vánoční tvořivou dílnu. Ta bude otevřena od 16,00 do 17,30 hodin a její součástí bude zdobení perníčků a výroba vánočních ozdob.
Při samotném rozsvícení stromu se rozžhne 24 světelných girland, které obsahují celkem 4800 LED diod. Součástí vánoční výzdoby Masarykova náměstí je také 107 prvků převěsů a girland, které budou pověšeny po celém obvodu náměstí.
Nově město zakoupilo vánoční osvětlení na ulici Lázeňskou, část Masarykova náměstí a lávku pro pěší u Společenského domu. Více v samostatné tiskové zprávě.