Kriminalisté obvinili muže podezřelého z pokusu o znásilnění

09.11.2016 19:33

ZLÍN - Komisařka kriminální policie ve Zlíně obvinila osmapadesátiletého muže z obce na Zlínsku z trestného činu omezování osobní svobody. „V případě uznání viny a odsouzení by mohl dosud netrestaný muž strávit až dva roky za mřížemi,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Obviněný muž 25. října o půl šesté ráno zastavil sedmnáctiletou studentku, chytil ji za ruce a chtěl po ní pohlavní styk. Dívka několikrát řekla, že zavolá policii, a když začala křičet, násilník ji pustil a odešel. „Po několika dnech od oznámení jsme zveřejnili pravděpodobnou podobu muže podezřelého z pokusu o znásilnění a obdrželi jsme několik poznatků k jeho možné totožnosti. Zároveň se nám přihlásila další žena, která šla v tentýž den, v šest hodin ráno, parkem u autobusového nádraží ve Zlíně. Tam ji oslovil starší muž a chtěl po ní pohlavní styk. Podle popisu muže a jeho oblečení, se jednalo o stejného muže, který žádal sex po sedmnáctileté dívce půl hodiny předtím,“ uvedla další podrobnosti policistka.
Pátráním, ověřením všech získaných poznatků, prověřením záznamů z kamerových systémů a spojením všech souvislostí se kriminalistům podařilo ustanovit muže, který odpovídal popisu obou žen. „Začátkem týdne překvapeného muže zadrželi policisté prvosledové hlídky a umístili ho do policejní cely. Po zjištění bližších okolností kriminalisté trestný čin pokus o znásilnění překvalifikovali na trestný čin omezování osobní svobody a muže obvinili,“ dodala Monika Kozumplíková.
Vlastimil Langer
Podoba pachatele. Foto: Policie ČR