Kriminalisté obvinili agresivního mladíka z pokusu o vraždu

10.11.2016 16:59

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu obvinil ve středu 9. listopadu vrchní komisař odboru obecné kriminality devatenáctiletého mladíka z Rožnovska. „Dvaapadesátiletého muže nejprve surově zbil a pak se pokoušel utopit ho v potoce. Ze stejného zločinu ve formě účastenství jako pomocník obvinil i šestadvacetiletého muže, který celému incidentu přihlížel a agresora k útokům podněcoval. K incidentu došlo v pondělí odpoledne v obci na Rožnovsku poblíž prodejny potravin. Oběma hrozí až osmnáctileté vezení,“ informovala ve čtvrtek mluvčí Krajského ředitelství policie ČR ve Zlíně Lenka Javorková.
Oba mladí muži nedaleko prodejny popíjeli alkohol. Kolem čtvrté hodiny odpoledne k obchodu přijel na kole dvaapadesátiletý místní muž, kterého si mladší z mužů ihned všiml a vzpomněl si, že mu z dřívější doby dluží pár stovek. Opilý mladík podle policistky znenadání kopl muže do obličeje a začal ho bít. Pak ho shodil do blízkého potoka, kde v brutálním útoku v podobě facek a kopání pokračoval. Kopal a pěstmi tloukl muže po celém těle i do obličeje a hlavy.
„Napadenému muži několikrát ponořil hlavu pod hladinu a násilně mu ji tam držel tak, aby nemohl dýchat a snažil se ho utopit. Když se oběť během agresivního útoku pokoušela z potoka vylézt ven, útočník tam muže znovu shodil, takže neměl šanci se vůbec bránit. Napadání přihlížel šestadvacetiletý muž, který agresora ve fyzickém napadání povzbuzoval, podněcoval ho k dalším útokům a hlasitě se napadání smál. Po několikaminutovém surovém útoku muž zůstal bezvládně ležet v bezvědomí na břehu potoka,“ popsala událost policejní mluvčí.
Pomoc přivolala žena z blízkého obchodu. Rychlá záchranná služba odvezla zraněného do nemocnice, na místo rovněž dorazili rožnovští policisté, kteří začali zjišťovat okolnosti incidentu. „Podle prvotního oznámení měl totiž dvaapadesátiletý muž v opilosti spadnout do potoka sám a dva přítomní mladíci ho měli z vody vytáhnout. Policisté ale během prověřování události zjistili, že prvotní oznámení se nezakládá na pravdě. Oba mladíci byli v době incidentu pod vlivem alkoholu. Mladšímu z mužů jsme naměřili necelé dvě promile a staršímu kolem jednoho promile,“ zdůraznila Lenka Javorková.
Devatenáctiletého mladíka i jeho šestadvacetiletého kamaráda pro podezření ze spáchání násilného trestného činu policisté zadrželi. Vyšetřování případu si nejprve převzali vsetínští kriminalisté a posléze pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy krajští kriminalisté z odboru obecné kriminality.
„Na oba obviněné podal vrchní komisař odboru obecné kriminality podnět na podání návrhu na vzetí do vazby. Dnes dopoledne rozhodl soudce o uvalení vazby na hlavního pachatele devatenáctiletého mladíka, starší z obviněných bude stíhán na svobodě,“ uzavřela policejní mluvčí.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv KNZ