Krajští radní zvolili nové členy dozorčí rady Krajské nemocnice T. Bati

01.02.2022 15:11

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje v pozici jediného akcionáře čtyř krajských nemocnic v pondělí 31. ledna rozhodla o personální změně v dozorčí radě Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB).
„Po změnách v představenstvu nemocnice, které jsme posílili manažersky s důrazem na plánované investice, jsme se rozhodli upravit také složení dozorčí rady a doplnit ji o dvě pozice z řad erudovaných lékařů,“ vysvětlil hejtman Radim Holiš.
Všichni dosavadní členové dozorčí rady KNTB, s výjimkou členů volených zaměstnanci, byli radními odvoláni. Politické kluby pak byly vyzvány k předložení nominací nových členů. „Zvoleni do funkce člena dozorčí rady KNTB s účinností od 1. 2. 2022 byli nově doc. MUDr. Michal Filip, Ph.D. a MUDr. Jaromír Bernátek, kteří nahradili Ing. et Ing. Jiřího Korce a Ing. Milana Plesara. Opětovně byli do funkce zvoleni Jiří Čunek, Ing. Miroslav Hladík, Mgr. Milena Kovaříková a Vratislav Krejčíř. Tři členové volení zaměstnanci MUDr. Vladimír Kojecký, Ph.D., Hana Filimošinová a Martina Hvozdenská ve funkcích zůstávají beze změny,“ informovala Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.

Zdroj: Zlínský kraj

Foto: Archiv SNZ