Kraj podpoří soutěže dobrovolných hasičů

15.02.2017 09:44

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem půl milionu korun od Zlínského kraje obdrží dobrovolní hasiči. „Využijí je jednak na organizaci Mistrovství České republiky ve hře Plamen a soutěží dorostu mladých hasičů v požárním sportu a také na zajištění účasti čtyř družstev hasičů na hasičské olympiádě v rakouském Villachu,“ vysvětlila krajská tisková mluvčí Renata Janečková.
„Protože účast na hasičské olympiádě, kterou pro své týmy zajišťují sbory dobrovolných hasičů z Vlčnova a Zádveřic, i organizace hasičského Mistrovství republiky mládeže, kterou má na starost Krajské sdružení hasičů Zlínského kraje, v obou případech překračují finanční možnosti svých organizátorů, rozhodli jsme se obě tyto akce podpořit,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.  Dotaci 200 tisíc korun na účast hasičů na olympiádě a 300 tisíc korun na konání hasičského mistrovství již schválila krajská rada, druhou jmenovanou musí ještě schválit také krajské zastupitelstvo.
Mistrovství České republiky ve hře Plamen a soutěže dorostu mladých hasičů v požárním sportu proběhnou ve Zlínském kraji od 1. do 5. července. Předpokládaný rozpočet akce dosahuje téměř dvou milionů korun. Zlínský kraj bude hlavním partnerem mistrovství.
Hasičská olympiáda v disciplínách CTIF 2017 v rakouském Villachu se uskuteční ve dnech 9. až 16. července. Zlínský kraj a zároveň i Českou republiku zde budou reprezentovat mladé hasičky ze Zádveřic a tři družstva dospělých hasičů z Vlčnova.
Ilustrační foto: Archiv KNZ