Komisařka obvinila muže, který napadl revizora

21.12.2016 10:01

ZLÍNSKO – Až tříleté vězení hrozí devětapadesátiletému cizinci žijícími ve Zlíně, kterého komisařka zlínské kriminální policie obvinila z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. „V srpnu při kontrole jízdenek v trolejbuse ve Zlíně nepředložil platný jízdní doklad a po vystoupení z vozidla fyzicky napadl revizora, kterého silně uhodil deštníkem do obličeje. Způsobil mu zranění, s nimiž se revizor léčil několik týdnů. Navíc mu deštníkem rozbil brýle za několik tisíc korun,“ popsala tehdejší událost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Zraněný revizor po útoku neviděl na mobilní telefon, proto mával naslepo na projíždějící auta. V tu chvíli projížděla kolem hlídka policistek z dopravní policie. „Policistky poskytly zraněnému krvácejícímu muži první pomoc, zavolaly záchranáře a další policejní hlídky začaly na pokyn operačního důstojníka pátrat po útočníkovi, který mezitím utekl. Muže se podařilo dopadnout policistům prvosledové hlídky, ovšem ke svému činu se nepřiznal. Přesto se prověřováním celého případu a získáním všech informací a důkazů podařilo kriminalistům prokázat, že právě tento muž je pachatelem dvou trestných činů, za což si vyslechl obvinění,“ doplnila policistka.
V případě odsouzení hrozí agresivnímu cizinci, který byl ve své zemi dvakrát soudně trestaný pro majetkovou trestnou činnost, tři roky odnětí svobody. „Není vyloučeno, že se v průběhu vyšetřování trestně právní kvalifikace případu ještě zpřísní. V tom případě by cizinci hrozil pobyt za mřížemi až na pět let,“ uzavřela Monika Kozumplíková.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer