Kloboučtí dobrovolní hasiči dostanou nový požární automobil

18.12.2016 10:41

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů Valašské Klobouky bude u zásahů používat novou požární techniku. „Speciální vozidlo s profesionální výbavou hasičům pořídilo město Valašské Klobouky s dotačním přispěním. Jeho celková hodnota činí 5,6 milionu korun, přičemž Ministerstvo vnitra se podílelo na financování částkou 2,5 milionu a Zlínský kraj přispěl 0,5 milionu korun,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.
„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo pro dobrovolné hasiče zajistit novou cisternovou automobilovou stříkačku. Považujeme za velice důležité, aby měla jednotka kvalitní prostředky, s nimiž může pracovat při ochraně obyvatelstva i u mimořádných událostí. Děkujeme také za dotační podporu, která pořízení vozidla umožnila,“ řekla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.
Město na hasičský automobil celkově vynaloží 2,6 milionu korun ve třech splátkách. „První milion korun uhradíme v roce 2016, další milion v roce 2017 a v roce následujícím bude zbývat k dofinancování poslední splátka 600 tisíc korun,“ vysvětlila starostka.
Nové vozidlo na podvozku SCANIA s výkonem čerpadla 2000 litrů za minutu a obsahem nádrže na vodu 4000 litrů nahradí stávající vůz z roku 1985, který už zdaleka nevyhovuje současným standardům.
Ilustrační foto: www.valasskeklobouky.cz