Kácení stromů začali bobři, hasiči ho museli dokončit

30.12.2016 13:57

ZLÍN – Stromy silně poškozené bobry, které hrozily pádem na cyklostezku a zaparkovaná auta ve zlínském sportovním areálu Vršava, museli ve čtvrtek odpoledne a ještě večer profesionální hasiči.
„Před patnáctou hodinou byli požádáni o odstranění stromů hrozících pádem na cyklostezku u sportovního areálu v městské části Vršava. V tomto ohledu se jednalo o běžný standardní zásah. Nestandardní ovšem bylo, že kmeny stromů silně poškodili bobři, kteří žijí v blízké říčce. U pěti stromů kmeny poškodili natolik, že hrozil jejich pád. Co začaly zuby bobrů, to hasiči bezpečně a kontrolovaně dokončili motorovou pilou,“ sdělil krajský tiskový mluvčí hasičů Libor Netopil.
Pokácení jednoho z poškozených stromů muselo být ale odloženo na dobu, kdy se uvolní blízká parkovací plocha tak, aby nedošlo k poškození vozidel. Místo zásahu hasiči zabezpečili a po odjezdu zaparkovaných vozidel a uvolnění plochy se večer vrátili, aby pokáceli i poslední z pádem hrozících stromů. „Zásah v této lokalitě nebyl s největší pravděpodobností poslední. Dá se totiž předpokládat, že bobrům jejich zálibu hned tak někdo nerozmluví,“ dodal tiskový mluvčí.
Foto: HZS Zlínského kraje