Hořící vánoční stromek žena uhasila, s popáleninami skončila v nemocnici

10.12.2017 18:35

ZLÍN – Vánoce ještě zdaleka nezačaly a zlínští hasiči už vyjížděli k prvnímu hořícímu stromku, který se vznítil v neděli 10. prosince odpoledne v bytovém domě ve Zlíně na sídlišti Jižní Svahy.
„Obyvatelka bytu při hašení stromku utrpěla popáleniny na rukou a byla převezena do nemocnice v Brně. Škoda způsobená požárem je vyčíslena v předběžné výši deset tisíc korun,“ sdělil Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hasiči přijali v 13:14 hodin hlášení o požáru v bytě v ulici Na Honech II ve Zlíně. Oznamovatel sdělil, že na místě jsou dvě zraněné osoby. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotce profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a jednotce dobrovolných hasičů statutárního města Zlína, zbrojnice Prštné.
„Hasiči zjistili, že byt 3+1 v 3. patře bytového domu je pouze zakouřený. Ve vaně ležel shořelý stromek. Obyvatelé bytu, muž s ženou, byli už v péči zdravotníků. Hasiči byt odvětrali přirozeně okny a překontrolovali teploty stavebních konstrukcí termokamerou. Evakuovat obyvatele bytového domu nebylo třeba,“ řekl k zásahu mluvčí hasičů.
Vyšetřovatel zjistil, že obyvatelé bytu zapalovali prskavky na vánočním stromku, který měli ještě z minulého roku. „ Když začal stromek hořet, žena ho vzala a odnesla do koupelny, kde ho hodila do vany a v ní stromek uhasila. Při hašení utrpěla na rukou popáleniny. Zranění druhé osoby nebylo potvrzeno,“ dodal Roman Žemlička.

Foto: HZS Zlínského kraje