Hokejisté pomohou onkologii, zapojit se mohou i fanoušci

16.02.2017 11:05

ZLÍN – Charitativní projekt Pomáháme onkologii podporuje v letošní sezoně hokejový klub PSG Zlín i s hráči A týmu. „Na konto projektu lze přispívat zakoupením Korálků přátelství, které se prodávají i ve fanshopech PSG Zlín a jsou ve žluto-modrém provedení. Před extraligovým utkáním se Spartou Praha pátek 17. února v 17:30 hodin hráči A týmu a klub podpoří projekt i finančním darem. Zapojit se mohou i fanoušci,“ informoval tiskový mluvčí klubu Roman Ordelt.
„Finanční dar, který bude předán formou šeku před pátečním utkáním, je složen z vybraných peněz mezi hráči extraligového týmu a doplněn o peníze z klubové pokladny. V rámci daného utkání se mohou zapojit do pomoci projektu Pomáháme onkologii i fanoušci zlínských Beranů tím, že si zakoupí korálky přátelství ve žluto-modrých barvách ve fanshopu nebo u týmů, které se budou pohybovat po Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně před utkáním a v průběhu obou přestávek,“ řekl Tomáš Melzer, marketingový manager PSG Zlín.
Projekt Pomáháme onkologii získává finanční prostředky na konkrétní přístroje, které zakoupí a věnuje onkologickému oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. V současné době chybí již jen cca 40 tisíc korun na nákup ultrazvukového přístroje pro diagnostikování lidského těla v hodnotě téměř tři sta tisíc korun. Pomoci lze také zasláním příspěvku na speciální účet projektu zřízený u KB Zlín 115-3387820217/0100. „Zdraví je pro všechny to nejdůležitější, co máme. Je potřeba si ho vážit a v případě potřeby pomoci, pokud můžeme. Věříme, že společně s námi pomohou i fanoušci v rámci svých možností,“ řekl Ondřej Veselý, kapitán extraligového týmu Zlína.
„Pomozme jako jeden tým a podpořme dobrou věc! Nikdy nevíte, kdo z nás či našich blízkých bude potřebovat pomoc. Více informací na www.pomahameonkologii.cz nebo na FB Pomáhejte onkologii,“ dodal Roma Ordelt.
Foto: www.hokej.zlin.cz