Hokejisté nedokázali vyhrát v Litvínově

10.12.2016 06:32

LITVÍNOV/ZLÍN – Berani se rvali o výsledek, ale nakonec na severu Čech podlehli litvínovským chemikům o gól. HC Verva Litvínov - PSG Zlín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). Zlínští hokejisté nenavázali na dvě předchozí výhry a v 28. kole nejvyšší hokejové ligy a prohráli na ledě Litvínova. Jedinou branku Zlína vstřelil Šťastný.
Zlíňané přitom nezačali utkání vůbec špatně. Už ve 4. minutě nebezpečně střílel obránce Bořuta, po něm měl dvě dobré příležitosti ke skórování Říčka. Domácí dali o sobě vědět až v závěru, jenže Kašík se překvapit nenechal.
Berani ale nezvládli úvod druhé části hra a inkasovali už po devatenácti sekundách, když se v 21. minutě napřáhl Hübl – 1:0. Zlínský gólman Kašík potom čaroval při střelách Lukeše a znovu i Hübla, zlikvidoval i střelu Hořavy. Následně si vzali slovo hosté, když pohotový Šťastný v 30. minutě dorazil do sítě střelu Marušáka, která se odrazila od zadního mantinelu – 1:1.
O výsledku utkání rozhodl v 44. minutě litvínovský obránce Sörvik, který v přesilovce prostřelil vše, co mu stálo v cestě  - 2:1. Vzápětí ale mohli Berani srovnat, jenže Žižkovu střelu zastavila konstrukce litvínovské branky. A když v závěru utkání zlínského Říčku vychytal gólman Janus, bylo o výsledku rozhodnuto.
Příští utkání hrají zlínští hokejisté v neděli 11. prosince od 15.30 hodin na domácím ledě s Vítkovicemi.